Ta strona używa cookies i korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę.
Jeżeli chcesz, możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.
Zamknij

Aktualności

 

Ochrona cennych ekosystemów południowej Polski i racjonalne ich udostępnianie

 

 

 

 

02.06.2017

Czwartek literacki

W imieniu Fundacji Przyroda i Człowiek oraz Zakładów Produkcyjnych B-D s.a. zapraszamy na spotkanie z prof. Marianem Kisielem Czytaj dalej »

31.05.2017

Wymiana dobrych praktyk i zalążek współpracy

Fundacja Przyroda i Człowiek zrealizowała projekt pn. Organizacja cyklu prelekcji na temat czynnej ochrony przyrody w woj. małopolskim z udziałem międzynarodowych prelegentów, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Czytaj dalej »

29.05.2017

Międzynarodowa wymiana doświadczeń

Podczas gdy w Polsce brak wypasu powoduje zarastanie nieleśnych cennych siedlisk przyrodniczych, w środkowej Azji wiele górskich pastwisk ubożeje w wyniku przepasienia. Przybyła do Polski na nasze zaproszenie Fundacja CAMP Alatoo z Kirgistanu boryka się z odmiennymi problemami przyrodniczymi niż zarządzający pastwiskami w Europie. Jednak rozważanie z tak różnych perspektyw problemu ochrony terenów otwartych, stało się punktem wyjścia do wymiany doświadczeń w ochronie siedlisk nieleśnych Czytaj dalej »

26.05.2017

Czynna ochrona muraw kserotermicznych na Górze Koronnej

Trzeci sezon prowadzenia wypasu przez naszą Fundację w Ojcowskim Parku Narodowym (SOOS Dolina Prądnika PLH120004) Czytaj dalej »

15.05.2017

Poprawa stanu populacji dziko żyjących pszczół

Pięć kłód bartnych zostało wykonanych i zamontowanych w różnych cennych lokalizacjach w celu poprawy stanu populacji dziko żyjących pszczół. Dzięki owadom zapylającym nie tylko zabezpieczone są uprawy roślin owadopylnych, ale także zwiększa się różnorodność gatunkowa cennych siedlisk przyrodniczych. Czytaj dalej »