Ta strona używa cookies i korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę.
Jeżeli chcesz, możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.
Zamknij

Aktualności

 

Ochrona cennych ekosystemów południowej Polski i racjonalne ich udostępnianie

 

 

 

 

04.06.2018

Czwartek literacki

W imieniu Fundacji Przyroda i Człowiek oraz Zakładów Produkcyjnych B-D s.a. zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Leopolda Staffa Czytaj dalej »

10.11.2017

Czynna ochrona Źródła spod Skałki w Zdowie

Fundacja wraz z mieszkańcami Zdowa i wolontariuszami podjęła inicjatywę mającą na celu czynną ochronę ekosystemu Źródła spod Skałki w Zdowie Czytaj dalej »

13.09.2017

Zaproszenie do współpracy

Fundacja Przyroda i Człowiek oraz Związek Gmin Jurajskich zapraszają do współpracy fotografujących przyrodę przy realizacji publikacji popularyzującej walory Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej Czytaj dalej »

11.09.2017

Zakończenie sezonu pasterskiego w OPN

W sezonie wegetacyjnym 2017 r. , już trzeci rok z rzędu, w ramach ochrony czynnej muraw na Górze Koronnej, Fundacja Przyroda i Człowiek prowadzi tradycyjny wypas owiec i kóz. Zabiegi sprzyjają obsiewaniu się nienotowanych wcześniej gatunków roślin kserotermicznych. Czytaj dalej »

01.08.2017

Etnobotanicznie w Woli Libertowskiej

Podczas sobotnich Dni Żarnowca przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Libertowskiej rozdały ponad 200 sadzonek roślin, które w naturalnym środowisku występują na zagrożonych siedliskach. Był to jeden z etapów zadania „Etnobotanicznie w Woli Libertowskiej”, w ramach projektu realizowanego przez Fundację Przyroda i Człowiek. Czytaj dalej »