Ta strona używa cookies i korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę.
Jeżeli chcesz, możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.
Zamknij

Aktualności

 

Ochrona cennych ekosystemów południowej Polski i racjonalne ich udostępnianie

 

 

 

 

07.05.2017

Czwartek literacki, 11 maja 2017 r.

W imieniu Fundacji Przyroda i Człowiek oraz Zakładów Produkcyjnych B-D s.a. zapraszamy na spotkanie ze Stanisławem Rogalą i Anną Wzorek Czytaj dalej »

30.04.2017

Źródło Stoki – Spod Góry Wał

Fundacja Przyroda i Człowiek rozpoczęła realizację inicjatywy pn. Ochrona wartości przyrodniczych źródła Stoki – Spod Góry Wał we Mstowie. Czytaj dalej »

24.04.2017

Inicjatywy obywatelskie w OPN

Stare sady to przyrodniczo cenne siedliska antropogeniczne, których liczba i powierzchnia stale się zmniejsza. Wspólnie z mieszkańcami Ojcowskiego Parku Narodowego, w gminie Skała, podjęliśmy inicjatywę odtworzenia sadu i założenia żywopłotu na Bukówkach na terenie OPN. Czytaj dalej »

03.04.2017

Jerzy Przeździecki gościem Czwartku Literackiego

W dniu 23 marca 2017 r. w gościnnych progach zawierciańskiego klubu Novum odbył się kolejny Czwartek Literacki, którego bohaterem był znakomity gość, prozaik, dramaturg, poeta – Jerzy Przeździecki. Podczas wieczoru przybliżył uczestnikom okoliczności powstania wybranych utworów, przytoczył kilka wspomnień ze swojego życia, które jak stwierdził miał bardzo udane, w którym przytrafiło mu się wiele niesamowitych, zaskakujących i niewytłumaczalnych historii. Czytaj dalej »

25.03.2017

Usunięcie śmieci z koryta potoku Prądnik

W kolejnym etapie oczyszczony został odcinek 5,5 km, od okolic Zamku w Pieskowej Skale do granicy Ojcowskiego Parku Narodowego. Czytaj dalej »