Ta strona używa cookies i korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę.
Jeżeli chcesz, możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.
Zamknij

Aktualności

 

Ochrona cennych ekosystemów południowej Polski i racjonalne ich udostępnianie

 

 

 

 

07.07.2017

Ochrona wartości przyrodniczych źródła Stoki – spod Góry Wał w Mstowie

W czerwcu 2017 r. Fundacja Przyroda i Człowiek zakończyła realizację zadania: Ochrona wartości przyrodniczych źródła Stoki – spod Góry Wał w Mstowie w ramach projektu pn. „Ochrona cennych ekosystemów południowej Polski i racjonalne ich udostępnienie”, sfinansowanego ze środków NFOŚiGW oraz uzupełniający podjętą inicjatywę projekt pn. „Ochrona wartości przyrodniczych źródła Stoki – spod Góry Wał w Mstowie”, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Katowicach Czytaj dalej »

02.06.2017

Czwartek literacki

W imieniu Fundacji Przyroda i Człowiek oraz Zakładów Produkcyjnych B-D s.a. zapraszamy na spotkanie z prof. Marianem Kisielem Czytaj dalej »

31.05.2017

Wymiana dobrych praktyk i zalążek współpracy

Fundacja Przyroda i Człowiek zrealizowała projekt pn. Organizacja cyklu prelekcji na temat czynnej ochrony przyrody w woj. małopolskim z udziałem międzynarodowych prelegentów, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Czytaj dalej »

29.05.2017

Międzynarodowa wymiana doświadczeń

Podczas gdy w Polsce brak wypasu powoduje zarastanie nieleśnych cennych siedlisk przyrodniczych, w środkowej Azji wiele górskich pastwisk ubożeje w wyniku przepasienia. Przybyła do Polski na nasze zaproszenie Fundacja CAMP Alatoo z Kirgistanu boryka się z odmiennymi problemami przyrodniczymi niż zarządzający pastwiskami w Europie. Jednak rozważanie z tak różnych perspektyw problemu ochrony terenów otwartych, stało się punktem wyjścia do wymiany doświadczeń w ochronie siedlisk nieleśnych Czytaj dalej »

26.05.2017

Czynna ochrona muraw kserotermicznych na Górze Koronnej

Trzeci sezon prowadzenia wypasu przez naszą Fundację w Ojcowskim Parku Narodowym (SOOS Dolina Prądnika PLH120004) Czytaj dalej »